Koalícia mecenášov

Autor: Daniel Lipšic | 10.5.2012 o 14:48 | (upravené 10.5.2012 o 14:57) Karma článku: 19,89 | Prečítané:  2950x

O tom, aká bude vláda, niečo ukazuje už volebná noc. Spomeňme si na rok 2010. Iveta Radičová a Richard Sulík: Riško podrž balónik. Milé ale naivné. A vláda nakoniec vyfučala ako ten balónik. A na základe odlišných predstáv práve Ivety Radičovej a Richarda Sulíka o eurovale.

A čo marcová volebná noc? Na aký obraz si spomíname? Robert Fico a Coca-Cola. Cynické a arogantné. Robert Fico dobre vie, že Coca-Cola je symbolom jeho návštevy konšpiračného bytu Penty na Vazovovej. Robert Fico dobre vie, že Coca-Cola je symbolom jeho prepojenia s finančnými skupinami. A napriek tomu cítil potrebu ukázať celému Slovensku, že je mu to jedno. Arogantne a cynicky poslal ľuďom odkaz: No a čo! Už je po voľbách. Budem si robiť čo chcem. Bez ohľadu na to, čo si o tom všetci myslíte.

 

Vo chvíľach plných emócií, akých je plná každá volebná noc, sa ukazujú pravé charaktery a motivácie ľudí. Darmo sa to potom premiér snažil prekryť divadielkom o "polepšenom" Ficovi. Darmo sa nás snažil presvedčiť, že sa dvadsať rokov pretvaroval a teraz namiesto arogantnej konečne ukazuje svoju pravú tvár -  doteraz úspešne skrývanú citlivú a plachú dušu. Nezabudnime na volebnú noc. Robert Fico a Coca-Cola - to je jediná skutočná a pravá tvár premiéra tejto vlády.

 

Vzťah Roberta Fica a finančných skupín napojených na túto vládu bude rozhodovať o smerovaní Slovenska v najbližších rokoch. Zabudnime na mýtus, že Slovensko má jednofarebnú vládu.

 

Vláda Róberta Fica je v skutočnosti koaličnou vládou finančných mecenášov Smeru.

 

Uveďme si iba tri príklady: Čo je kvalifikáciou Jána Počiatka na post ministra dopravy? Ide sa Slovensko strategicky zamerať na rozvoj jachtingu ako alternatívneho spôsobu dopravy na Slovensku? Lebo jachtingu minister Počiatek zrejme rozumie. Alebo je pre jeho nomináciu podstatný skôr jeho vzťah s finančnou skupinou J&T?

 

Druhý príklad: Prešiel Ľubomír Jahnátek počas posledných dvoch rokov rekvalifikáciou? Namiesto nafty, plynu a elektriny mu zrazu prirástli k srdcu pôda, repka olejná a ošípané? Alebo je pravým dôvodom nominácie na ministra pôdohospodárstva jeho vzťah k Jurajovi Širokému?

 

Tretí príklad: To máme uveriť, že sa minister životného prostredia Žiga dal na pokánie? Doteraz stromy rúbal a teraz ich chce chrániť? Alebo je za jeho nomináciou príslušnosť k finančnej skupine vysokého funkcionára Smeru z Košíc?

 

Vzťah mecenáša a jeho politických nominantov sa buduje dlhodobo. Je vzájomne výhodný ale aj zväzujúci. Nebuďme naivní. Tento spôsob podnikania má svoje pravidlá. Politickí nominant má honor, auto a slávu ale v skutočnosti rozhoduje mecenáš.

 

Vyzývam Roberta Fica, aby nezavádzal ľudí rečami o jednofarebnej vláde. Slovensko má koaličnú vládu mecenášov a finančných skupín. Bolo by férové, keby boli zasadnutia koaličných rád mecenášov tejto vlády verejné. Po každej koaličnej rade mecenášov by mohla byť tlačovka, na ktorej by jednotliví mecenáši oznámili verejnosti, na čom sa dohodli. A verejnosť by vedela, čo potom koaličná vláda mecenášov a finačných skupín v najbližšom období zúraduje.

 

Ako hovorieval Napoleon, chyba v rozostavení vojsk sa v priebehu bitky už nedá napraviť. Mecenáši už dosadili svoje figúrky, chybné nastavenie vlády Roberta Fica sa už nedá napraviť. Úlohou opozície je teraz získať podporu pre zrušenie takto arogantne nastaveného systému. Ak sa nám to podarí, potom napravíme škody, ktoré táto vláda napácha. Verím, že sa nám to podarí. Pretože ak nie, potom Boh ochraňuj Slovensko.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žitňanská chce, aby polícia vysvetľovala, prečo nekoná. Poslanci váhajú

Ak vyšetrovatelia či prokuratúra podrobnosti nepovedia, musia to zdôvodniť. Mimovládne organizácie možnosť odmietnutia znepokojila.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu vyjadril svoju nespokojnosť, no s ohlasom v strane sa nestretol.

KOMENTÁRE

Zlomí sa charakter Mosta aj pri infozákone?

Žitňanská môže mať s presadením návrhu problém.


Už ste čítali?