Trnkov podpis, Kočnerov rukopis, Ficova vizitka

Autor: Daniel Lipšic | 27.11.2012 o 17:34 | Karma článku: 25,61 | Prečítané:  12037x

Škandál, ktorý na prokuratúre nemá obdoby, má dvoch hlavných vinníkov: prezidenta Gašparoviča a premiéra Fica. Vďaka ich tichej dohode už viac ako rok nie je vymenovaný riadne zvolený generálny prokurátor. Kamaráti podnikateľa Mariána Kočnera môžu ďakovať  za niekoľkomiliónovú nehnuteľnosť v Bernolákove najvyšším ústavným činiteľom. Ak by totiž bol Jozef Čentéš vymenovaný, Dobroslav Trnka už dávno nie je námestník generálneho prokurátora a žiadna kauza by neexistovala.

Vďaka tichej dohode premiéra Fica a prezidenta Gašparoviča mohol D. Trnka v máji tohto roka povoliť prepis bytovky, ktorú už pred dvomi rokmi zablokoval Úrad špeciálnej prokuratúry kvôli trestnému stíhaniu za podvod.

Vďaka tichej dohode premiéra Fica a prezidenta Gašparoviča mohla niekoľkomiliónová nehnuteľnosť následne skončiť v rukách podnikateľa blízkeho  Mariánovi Kočnerovi (osobného priateľa D. Trnku).

Spôsob, akým D. Trnka "rozhodol" o odblokovaní prevodu nemá žiadnu oporu v zákone. Nemal na to žiadnu právomoc. Nie je možné v akomsi liste vydať súhlas s prevodom bytovky na katastri. Preto som presvedčený o tom, že tento jeho krok je nezákonný. Takéto ohýbanie paragrafov nesie skôr rukopis špekulantov, nie právnikov.

D. Trnka musí citiť veľkú podporu zhora, ak si takéto niečo dovolil. Navyše bez toho, aby o tom informoval Úrad špeciálnej prokuratúry, ktorý vyšetruje podvod s bytovkou v Bernolákove.

Ak by ktorýkoľvek prokurátor na Slovensku urobil to, čo D. Trnka, dnes by už sedel v cele predbežného zadržania. D. Trnka si však užíva funkciu námestníka Generálneho prokurátora a rozdáva podpisy, akoby sa nič nestalo.

Vďaka tichej dohode premiéra Fica a prezidenta Gašparoviča.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?