Koho si Penta nekúpi

Autor: Daniel Lipšic | 13.2.2013 o 10:07 | Karma článku: 20,90 | Prečítané:  17928x

Nikdy som nepovedal, že finančná skupina Penta je zločinecká organizácia. Jej dnešný pokus v Novom čase však nasvedčuje tomu, že ten čas dozrel. Hovorca Penty tvrdí, že som sa s touto finančnou skupinou stretol v roku 2008. Je to lož. Pravda je takáto:

- nešlo o rokovanie Penty, ale o rokovanie právneho zástupcu zdravotných poisťovní, ktoré chystali podnet na ústavný súd proti Ficovmu zákazu zisku;

- nešlo o utajené stretnutie v konšpiračnom byte, ale o diskusiu na pôde parlamentu a nie medzi štyrmi očami s Haščákom, ale s opozičnými poslancami a právnymi expertmi s právnikom zdravotných poisťovní.

Na túto diskusiu ma zavolali preto, lebo som verejne vyhlasoval, že nesúhlasím s podaním na ústavný súd v tejto veci. Chceli ma presvedčiť, aby som zmenil názor. Nezmenil som.

Potom sa ma rodinní príslušníci majiteľov Penty  snažili presvedčiť cez mojich známych, ktorých zatiaľ nebudem menovať, aby som zmenil názor. Nezmenil som.

Dnes sa ukazuje, že to bolo jedno veľké spoločné divadlo Haščáka a Fica. Penta si napriek "zákazu" vytiahla zo svojej poisťovne 461 miliónov eur a teraz sa môže tešiť na zoštátnenie, ktorým im Fico zaplatí ďalších 400 miliómov. Čistý zisk 861 miliónov eur. A to ešte pomlčím o tom, že dlží štátu 88 miliónov eur na daniach - čo je v každej normálnej krajine daňový trestný čin.

Penta dobre vie, že ak by zvolávala takéto stretnutia ona, nikto by na ne neprišiel. Lebo by to bola hanba. Aj Robert Fico to už v marci 2006 vedel, preto sa s Haščákom stretol v utajenom byte. O dva mesiace po jeho návšteve na Vazovovej na mňa finančná skupina Penta podala žalobu na milión korún za tento výrok z diskusnej relácie:

"Jediná vec, ktorá mňa mrzí na zdravotnej reforme je, že sa k relatívne veľkým majetkom v zdravotníctve dostali práve tie finančné skupiny, voči ktorým sme v rezorte spravodlivosti, napríklad v oblasti konkurznej mafie, veľmi intenzívne bojovali."

Fakt, že stretnutie so zástupcami zdravotných poisťovní z roku 2008, teda dva roky po podaní tejto žaloby na moju osobu, vykresluje Penta ako rokovanie s ňou svedčí o tom, že páni z Digitalparku strácajú nervy. Za posledné roky si totiž zvykli na to, že politikov môžu kupovať alebo vydierať. Ale tá generácia politikov raz skončí. A ten čas sa blíži.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRA SCHUTZA

Danko neprestáva ohurovať divokými nápadmi (týždeň Petra Schutza)

Zelenskyj bez parlamentu nič nezmôže.

PÍŠE RADO ONDŘEJÍČEK

Nevyhnutnosť spáleného Koránu (píše Rado Ondřejíček)

Európa si musí chrániť svoj sekularizmus.


Už ste čítali?