Šanca stredo-pravých síl sa v Bratislave zvyšuje

Autor: Daniel Lipšic | 9.7.2013 o 12:11 | (upravené 9.7.2013 o 14:35) Karma článku: 10,08 | Prečítané:  2099x

Väčšina voličov v bratislavskom samosprávnom kraji pri voľbách volí stredo-pravicových kandidátov a strany. Ale nie vždy a bezvýhradne. Občas dajú politikom na frak. Najmä keď cítia, že títo kandidáti a strany neriešia ich problémy, neponúkajú nijakú dôveryhodnú víziu kvalitnejšieho života, skrátka keď ponuka politických elít neodzrkadľuje očakávania voličov.

To bol prípad hlavného mesta. Napriek všeobecnej podpore pravicových strán pre spoločnú kandidátku sa primátorom Bratislavy v posledných komunálnych voľbách stal nezávislý kandidát s podporou Smeru.

Podobný scenár sa môže zopakovať aj v tohtoročných jesenných regionálnych voľbách. Nasvedčujú tomu nielen rôzne prieskumy, ale aj výsledky vlaňajších parlamentných volieb. Stará pravica v nich prišla o 400-tisíc hlasov a takmer štvrtina stratených voličov bola práve z bratislavského kraja. Títo voliči dnes potrebujú novú motiváciu. V opačnom prípade k urnám (tak ako vlani) neprídu.

Dnes reálne hrozí, že súčasný župan, usilujúci sa o znovuzvolenie, môže boj o svoje kreslo prehrať. Stará pravica stratila schopnosť mobilizovať voličov. Preto považujeme za rozumné rozšíriť ponuku pre stredo-pravého voliča o nového kandidáta. Aby si ľudia mali možnosť vybrať. Dvojkolový systém hrá stredo-pravým silám do karát. Ak budú dvaja silní v prvom kole schopní mobilizovať viac voličov, je väčšia šanca stredo-pravého kandidáta v druhom kole, lebo môže získať hlasy navyše práve od vypadnutého kandidáta.

Daniel Krajcer je dlhoročný úspešný novinár. Je bývalý minister kultúry, ktorý naštartoval projekt obnovy slovenských hradov a transformáciu verejnoprávnoprávnych médií. Je poslancom, ktorý okrem poslaneckej práce väčšinu voľného času trávi na stretnutiach s ľuďmi po celom Slovensku. A kandidatúru na bratislavského župana berie s plnou vážnosťou. Ak vyhrá, odíde z parlamentu, pretože tento kraj si zaslúži predsedu, ktorý sa bude svojim povinnostiam venovať naplno.

Vďaka kandidatúre Daniela Krajcera sa bude o voľby do VÚC zaujímať viac voličov, ako v prípade jedného stredo-pravého kandidáta zo strán starej pravice. Zvýši sa volebná účasť a aj šanca, že stredo-pravicový volič bude mať na čele župy svojho reprezentanta. Aj vďaka tejto kandidatúre to bude mať kandidátka Smeru vo voľbách ťažšie.

Bratislavskému samosprávnemu kraju treba vdýchnuť zmysel a víziu, ktorá využije obrovský potenciál tohto miesta a reálne prispeje k zvýšeniu kvality života jeho obyvateľov. To je hlavný cieľ nášho kandidáta na župana bratislavského kraja.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Jakuba Fila

Kašlite na vieru aj svetonázor. Klíma sa na ne pýtať nebude

Európa bez Dánska či Holandska, púšť až po Alpy.

Stĺpček šéfredaktorky

Nevyhráva najhlúpejší vtip o Gréte

Tento problém nezjemníme jazykom dúfajúc, že klimatická zmena je znesiteľnejšia ako kríza.


Už ste čítali?